Військові РФ записують зниклих безвісти як дезертирів, щоб приховати втрати – розслідування
Командування військових частин у російській армії надає зниклим безвісти військовим статус дезертирів. Це дозволяє їм приховувати втрати, а бюджету не платити виплати їхнім близьким, ідеться в розслідуванні видання «Важные истории».
У розпорядженні видання опинилися понад 50 скарг, які родичі зниклих військовослужбовців надіслали до адміністрації президента РФ. З них випливає, що таке відбувалося щонайменше в 25 військових частинах не менш як у 11 регіонах Росії. У більшості випадків військові зникли після виходу на бойове завдання, йдеться у матеріалі.
Хоча командири не повинні надавати солдату статус дезертира без підстав, на практиці для фальсифікації доказів військовому достатньо не з’явиться на місці служби, випливає з матеріалу. Видання пише про випадок, коли статус дезертира з військового не зняли навіть після того, як його поховали.
Від січня до червня 2025 року до військових судів Росії надійшло більш як 26 тисяч позовів про визнання людини зниклою безвісти або померлою. Ще 50,5 тисячі оголошено дезертирами, писали «Важные истории». Станом на кінець липня підтверджені втрати російської армії на війні з Україною становлять 120 тисяч осіб убитими, випливає із незалежних досліджень.
У РФ через злам систем «Аерофлоту» порушили кримінальну справу
Генеральна прокуратура Росії підтвердила, що причиною збою в роботі «Аерофлоту» стала атака хакерів. Відомство також повідомило про «наглядові заходи», організовані за його дорученням у зв’язку із затримкою та скасуванням рейсів в аеропорту Шереметьєво.
Кримінальна справа порушена за статтею щодо неправомірного доступу до комп’ютерної інформації (частина 4 статті 272 російського Кримінального кодексу).
«Аерофлот» поки що навіть не може повернути пасажирам гроші за скасовані рейси. Можливість оформити повернення запрацює лише тоді, коли піднімуть сервіси авіакомпанії. Також в «Аерофлоті» просять пасажирів скасованих рейсів не приїжджати в аеропорти, щоб не ускладнювати ситуацію», – пише телеграм-канал Baza.
Зранку 28 липня «Аерофлот» повідомив, що скасував 49 рейсів із Москви через збій інформаційних систем. У московському аеропорту Шереметьєво з’явилися великі черги.
Хакерське угруповання Silent Crow заявило, що спільно з хакерами «Кіберпартизани BY» успішно провело масштабну операцію, в результаті якої «була повністю скомпрометована та знищена внутрішня IT-інфраструктура «Аерофлоту».
«Аерофлот» – найбільша авіаційна група Росії. До неї входять авіакомпанії «Аерофлот», «Росія» та «Победа». 2024 року три компанії перевезли 55,3 мільйона пасажирів, частка групи на російському ринку авіаперевезень склала 42,3%, повідомляв «Коммерсант».
Упродовж останніх тижнів у Росії неодноразово скасовували та переносили авіарейси через атаки українських безпілотників. Часто через загрозу атаки дронів обмежували роботу аеропорту Шереметьєво, де базується «Аерофлот».
Литва посилює захист неба після інциденту з дроном із Білорусі
Кілька розвідувальних літаків НАТО контролюють повітряний простір над Литвою від ранку 28 липня, коли в небі над цією балтійською країною був зафіксований іноземний дрон, який влетів із Білорусі.
Один із літаків, Boeing RC-135V Rivet Joint, прибув із військового аеродрому Мілденхолл у Великій Британії, інший, Bombardier Challenger 650 Artemis, вилетів з литовського аеродрому в Шяуляї та пролітає над Латвією, Литвою та Польщею через «Сувальський коридор», третій, також Bombardier Challenger 650 Artemis, прибув із Молдови та летить навколо Калінінградської області.
Головнокомандувач литовської армії генерал Раймундас Вайкшнарас після інциденту з дроном заявив: «Наразі існує план розгортання додаткових засобів протиповітряної оборони ближче до кордону, оскільки ми бачимо, що існують певні тенденції». Ми приблизно знаємо напрямки, ми знаємо, куди, ймовірно, ведуть ці коридори, це другий випадок, і ми зміцнимося в цьому місці».
28 липня стало відомо, що ще один розвідувальний літак Королівських ВПС, Boeing RC-135W Rivet Joint, прямує до країн Балтії, цього разу з авіабази Ваддінгтон.
Уранці 28 липня неідентифікований безпілотник влетів у повітряний простір Литви з Білорусі. Його помітили над столицею країни, Вільнюсом.
Поліція розіслала жителям Вільнюса SMS-попередження з рекомендацією триматися подалі від дрона та в разі його виявлення телефонувати до екстрених служб за номером 112.
ОГП: у Росії й на окупованих територіях є 176 місць несвободи, де утримують і катують українських полонених
На окупованих територіях і в самій Росії виявлено 176 стаціонарних місць несвободи і понад 120 тимчасових (транзитних) точок утримання українських полонених, повідомив Офіс генерального прокурора.
28 липня в Україні вшановують пам’ять тих, хто був страчений, закатований або загинув у полоні. ОГП вказує, що розслідує системні воєнні злочини Росії проти військовополонених і цивільних.
За результатами слідства, повідомляють у прокуратурі, встановили, що:
- понад 11 000 осіб були незаконно утримувані в місцях несвободи;
- визнано потерпілими: понад 5 000 військових і понад 5 600 цивільних;
- повідомлено про підозру 534 особам;
- скеровано до суду обвинувальні акти щодо 365 осіб;
- 117 засуджено обвинувальними вироками.
«Розслідування засвідчують: злочини мали системний характер, ґрунтувались на дискримінації за національною і мовною ознаками, були сплановані та координовані представниками влади країни-агресора… Затриманих систематично катували: били, піддавали електрошоку, застосовували службових собак, душили, підвішували, імітували страту, вдавались до сексуального насильства. Зафіксовані випадки спричинення каліцтв, опіків, психологічного знущання», – йдеться в повідомленні.
За даними ОГП, у ході розслідування злочинів, вчинених у місцях несвободи, повідомлено про підозру понад 45 співробітникам установ Федеральної служби виконання покарань Росії. Серед підозрюваних – керівники російських СІЗО і колоній (міст Курськ, Старий Оскол, Пакіно), а також начальники установ на окупованих територіях (Суходільська, Волноваська колонії).
«Особливо жахливим залишається масове вбивство українських військовополонених в колонії в Оленівці: у ніч з 28 на 29 липня 2022 року внаслідок вибуху загинули щонайменше 50 осіб, ще 140 – отримали поранення. Керівництву колонії повідомлено про підозру у залишенні поранених без медичної допомоги, що призвело до загибелі ще дев’яти українських воїнів», – зазначили у прокуратурі.
Там наголосили, що ці злочини є «грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, Женевських конвенцій і всіх норм людяності», й не мають терміну давності.
23 липня відбувся дев’ятий етап обміну військовополоненими, про який Україна і РФ домовилися в червні у Стамбулі.
Хакери заявили про злам систем російського «Аерофлоту». Скасовано понад 40 рейсів
Найбільша російська авіакомпанія «Аерофлот» вранці 28 липня повідомила про скасування понад 40 рейсів, пояснивши це збоєм у роботі інформаційних систем. Відповідальність за атаку на системи «Аерофлоту» взяли на себе угруповання хакерів Silent Crow і «Кіберпартизани BY».
У московському аеропорту «Шереметьєво», де базується «Аерофлот», за повідомленнями телеграм-каналів, виник затор, там зібралися сотні пасажирів скасованих рейсів, які не можуть вилетіти з Москви.
Обміняти квиток або повернути гроші за нього можна лише через кол-центр, повідомили в «Аерофлоті». Представники авіакомпанії просять пасажирів скасованих рейсів залишити «Шереметьєво». Скасовані, зокрема, рейси до Єкатеринбурга, Челябінська, Ставрополя, Мінеральних Вод, кілька рейсів до Санкт-Петербурга, низки інших міст Росії, а також до Мінська і Єревану.
Авіакомпанія не повідомляла про те, з чим пов’язаний збій у роботі інформаційних систем.
В «Аерофлоті» заявили, що «команда фахівців працює над мінімізацією ризиків виконання виробничого плану польотів і якнайшвидшого відновлення штатної роботи сервісів», цитує повідомлення компанії телеканал «Настоящее время».
Хакери з двох угруповань при цьому заявили, що в ході операції, яка тривала близько року, вони проникли в корпоративну мережу, змогли отримати доступ до масиву даних історії перельотів і систем контролю за персоналом, а також записів телефонних розмов усередині компанії.
Згідно з твердженнями, хакерам вдалося знищити тисячі серверів авіакомпанії, «скомпрометувати всі критичні корпоративні системи» й отримати контроль над персональними комп’ютерами керівництва компанії.
«Всі ці ресурси тепер недоступні або знищені, відновлення вимагатиме, можливо, десятки мільйонів доларів. Збитки – стратегічні», – йдеться в повідомленні від імені Silent Crow.
В «Аерофлоті» ці твердження поки що не коментували.
Silent Crow раніше брала на себе відповідальність, зокрема, за злам бази даних Росреєстру.
Минулого і позаминулого тижня рейси «Аерофлоту», як і низки інших компаній у Росії, скасовувалися або переносилися через загрозу ударів українських безпілотників. У московських аеропортах неодноразово запроваджувалися обмеження на прийом і виліт літаків.
У Кропивницькому через атаку РФ пошкоджені будівля і техніка рятувальників – ДСНС
У Кропивницькому внаслідок нічного російського удару були пошкоджені будівля й пожежно-рятувальна техніка одного з підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій, повідомила 28 липня пресслужба ДСНС.
«Загиблих і травмованих немає. Під час повітряної тривоги особовий склад підрозділу ДСНС перебував в укритті», – йдеться в повідомленні.
Раніше голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович повідомив, що у Кропивницькому внаслідок нічного російського удару дронами вибуховою хвилею пошкоджене приміщення обласної філармонії і виникла пожежа. Постраждалих, за його словами, не було.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Зеленський після чергового удару РФ анонсував розмови з партнерами про фінансування виробництва дронів
Президент України Володимир Зеленський заявив, що цього тижня обговорить із партнерами питання про закриття дефіциту у фінансуванні виробництва дронів. Зеленський написав про це у телеграмі 28 липня, коментуючи черговий масований російський удар по Україні.
«Сьогодні вночі активно працювали підрозділи наших безпілотних систем, армійської авіації та авіації Повітряних сил, зенітники, підрозділи ППО, мобільні вогневі групи. Загалом на рахунку захисників неба тільки за одну цю ніч кілька сотень російських ударних дронів. Хороші результати в безпілотного захисту проти «Шахедів» – десятки збиттів російських дронів. Збиті за ніч також кілька ракет. На жаль, не всі, були й влучання», – зазначив Зеленський.
«Але ми постійно зміцнюємо український повітряний щит, і дуже важливо підтримувати повне розуміння в партнерів, чим саме вони можуть допомогти. Крок за кроком закриваємо дефіцит фінансування на виробництво дронів, і цього тижня будуть нові мої розмови з партнерами щодо цієї задачі. Міністр оборони України і секретар РНБО виконують відповідні доручення на своєму рівні», – додав він.
Раніше сьогодні Повітряні сили ЗСУ повідомили, що російські військові в ніч на 28 липня атакували Україну 324 безпілотниками, а також чотирма крилатими ракетами Х-101 і трьома аеробалістичними ракетами Х-47 М2 «Кинджал».
Основним напрямком удару був Старокостянтинів на Хмельниччині, кажуть військові. Поблизу цього міста розташований військовий аеродром.
«За попередніми даними, станом на 09:30 протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 311 засобів повітряного нападу противника: 309 ударних БпЛА; дві крилаті ракети Х-101», – йдеться в повідомленні.
У Повітряних силах уточнили, що зафіксовано влучання двох ракет різних типів і 15 ударних БпЛА у трьох локаціях, а також падіння уламків на кількох локаціях. Аеробалістичні ракети Х-47 М2 не досягли цілей, зазначили військові.
Влада Хмельниччини повідомила, що даних про постраждалих внаслідок удару немає. Тим часом, влада Києва повідомила про вісьмох потерпілих.
ЗСУ: Росія атакувала Україну 324 дронами і 7 ракетами, основний напрямок удару – Старокостянтинів
Російські військові в ніч на 28 липня атакували Україну 331-м засобом повітряного нападу: 324 безпілотниками, а також чотирма крилатими ракетами Х-101 і трьома аеробалістичними ракетами Х-47 М2 «Кинджал», повідомили Повітряні сили ЗСУ.
Основним напрямком удару був Старокостянтинів на Хмельниччині, кажуть військові. Поблизу цього міста розташований військовий аеродром.
«За попередніми даними, станом на 09:30 протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 311 засобів повітряного нападу противника: 309 ударних БпЛА; дві крилаті ракети Х-101», – йдеться в повідомленні.
У Повітряних силах уточнили, що зафіксовано влучання двох ракет різних типів і 15 ударних БпЛА у трьох локаціях, а також падіння уламків на кількох локаціях. Аеробалістичні ракети Х-47 М2 не досягли цілей, зазначили військові.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Генштаб: на фронті за добу зафіксували 158 боєзіткнень
На фронті протягом минулої доби зафіксовано 158 боєзіткнень, повідомив вранці 28 липня Генеральний штаб Збройних сил України.
За повідомленням, найбільше боїв було на Покровському напрямку. «Наші захисники зупинили 57 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Володимирівка, Мирноград, Новоекономічне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Звірове, Удачне, Горіхове, Олексіївка, Полтавка, Котлине, а також у напрямках населених пунктів Покровськ, Білицьке, Новоукраїнка, Новопавлівка, Заповідне, Родинське», – йдеться в повідомленні.
На Лиманському напрямку було 18 російських атак, на Торецькому – 12, на Новопавлівському – 10.
«На Сіверському напрямку наші захисники успішно зупинили дев’ять атак поблизу Серебрянки, Верхньокам’янського, Григорівки та в напрямку Сіверська», – зазначили у Генштабі.
Згідно зі зведенням, бойові дії також відбувалися на Північно-Слобожанському, Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Краматорському, Придніпровському напрямках.
«За уточненою інформацією, загарбники завдали 86 авіаційних ударів, скинули 132 керовані авіаційні бомби. Крім цього, росіяни залучили для ураження 4413 дронів-камікадзе та здійснили 5960 артилерійських обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах, зокрема 85 – із реактивних систем залпового вогню», – йдеться в повідомленні.
26 липня речник ОСУВ «Хортиця» повідомив, що, хоча Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним, основна мета російських військ зараз змінилася: «якщо узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід і на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом і Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу».
У Кропивницькому через удар РФ пошкоджена будівля філармонії – ОВА
У Кропивницькому внаслідок нічного російського удару дронами вибуховою хвилею пошкоджене приміщення обласної філармонії, повідомив голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.
«Триває ліквідація пожежі після нічної ворожої атаки. Локації обстежують відповідні служби. За попередньою інформацією, загиблі і травмовані відсутні. Вибуховою хвилею пошкоджено приміщення обласної філармонії. Після обстеження фахівців до роботи приступлять комунальні служби і комісія, що обстежить наслідки», – написав він у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
В Україні оголошували тривогу через зліт у Росії МіГ-31К. Повітряні сили попередили про швидкісну ціль
По всій Україні близько восьмої ранку 28 липня оголосили повітряну тривогу через ракетну небезпеку.
Повітряні сили ЗСУ попередили, що зафіксували зліт у Росії МіГ-31К, потенційного носія аеробалістичних ракет «Кинджал». Згодом у ЗСУ повідомили про швидкісну ціль у напрямку Хмельниччини. ЗМІ пишуть про вибухи там.
Близько 8:20 тривогу через МіГ-31К скасували.
О 8:48 повітряну тривогу знову оголосили по всій Україні, причина – така ж, зліт МіГ-31К. Повітряні сили знову повідомили про швидкісну ціль на Хмельниччину, а о 9:14 оголосили про відбій загрози.
Раніше сьогодні голова Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін повідомляв, що вночі Хмельниччина була атакована російськими ударними безпілотниками. «Є збиття. Деталі згодом. Станом на цей час інформація про пошкодження, травмованих чи загиблих не надходила», – написав він у телеграмі близько сьомої ранку 28 липня.
У червні і липні Повітряні сили кілька разів повідомляли про масовані атаки РФ, основним напрямком удару в яких був Старокостянтинів на Хмельниччині, де поблизу міста розташований військовий аеродром.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
В ISW заявили про просування військ РФ у бік Сіверська
Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Сіверська на Донеччині під час посиленого механізованого наступу силами розміром з роту, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, про просування свідчать геолоковані відеозаписи, опубліковані 27 липня.
В ISW вказують, що українська бригада, яка відбила наступ, повідомила, що російські війська застосували шість танків, три бронетранспортери, шість бойових броньованих машин, броньовану евакуаційну машину, 12 цивільних автомобілів, два баггі й 41 мотоцикл.
«Російські війська давно намагаються захопити Сіверськ і послідовно атакують вздовж лінії фронту на Сіверському напрямку щонайменше з літа 2024 року. Вони здійснили серію механізованих штурмів силами розміром з батальйон на Сіверському напрямку в листопаді й грудні 2024 року, але в інших випадках здебільшого проводили повільні, виснажливі піхотні атаки на цьому напрямку», – йдеться в повідомленні.
Аналітики зазначають, що російські війська знову активізували наступальні операції на Сіверському напрямку на початку літа 2025 року. «Нещодавні російські просування на північний схід від Сіверська свідчать про те, що війська РФ перебувають за кілька кілометрів від міста і можуть почати здійснювати більш узгоджені атаки на Сіверськ найближчим часом», – стверджують в Інституті вивчення війни.
Раніше цього місяця проєкт Радіо Свобода Донбас Реалії писав, що армія РФ почала просуватися у Білогорівці – донедавна єдиній точці під контролем ЗСУ у Луганській області і одній із ключових точок оборони так званого Сіверського виступу. У менш ніж 10 кілометрах західніше лежить Сіверськ, між яким і Білогорівкою більше немає зручних для оборони населених пунктів. Якщо армії РФ вдасться захопити Сіверськ, це призведе до наближення агресора до Слов'янсько-Краматорської агломерації зі сходу.
Генштаб ЗСУ: армія РФ за добу втратила тисячу військових
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 050 250 своїх військових, зокрема тисячу осіб – за останню добу, такі дані станом на ранок 28 липня наводить український Генштаб.
Щодо втрат Росією військової техніки, то командування ЗСУ навело такі дані:
- танки – 11061 (+4 – за останню добу)
- бойові броньовані машини – 23064 (+1)
- артилерійські системи – 30826 (+4)
- РСЗВ – 1450 (+1)
- засоби ППО – 1201
- літаки – 421
- гелікоптери – 340
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 48393 (+235)
- крилаті ракети – 3546
- кораблі / катери – 28
- підводні човни – 1
- автомобільна техніка й автоцистерни – 56596 (+103)
- спеціальна техніка – 3935.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 18 липня заявив, що від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1 251 військовослужбовця щодоби.
На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут вивчення війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.
Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.
Польща піднімала авіацію через запуск РФ ракет по Україні
Польща в ніч на 28 липня піднімала в повітря авіацію через російські ракетні удари по Україні, повідомило Оперативне командування польських Збройних сил.
«Польські й союзні літаки, що перебували на чергуванні, були підняті в повітря, а наземні системи протиповітряної оборони і радіолокаційної розвідки були приведені в стан максимальної готовності. Ці дії мають превентивний характер і спрямовані на забезпечення безпеки повітряного простору й захист громадян, зокрема в районах, що прилягають до зони загрози», – йдеться в повідомленні.
У командуванні додали, що стежать за поточною ситуацією, а його сили і ресурси «залишаються повністю готовими до негайного реагування».
За даними Повітряних сил України, російські військові в ніч на 28 липня атакували українські населені пункти ударними безпілотниками і ракетами, у низці областей лунали вибухи, працювали сили ППО. У Києві повідомляють про постраждалих.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Нічний удар РФ: у Києві повідомляють про постраждалих у Дарницькому районі
У Дарницькому районі Києва внаслідок нічного російського удару постраждали щонайменше п’ятеро людей, повідомив 28 липня міський голова Віталій Кличко. За його словами, серед них – одна дитина, чотирьох постраждалих госпіталізували.
«Усі вони – мешканці багатоповерхового житлового будинку, де вибуховою хвилею в одному з підʼїздів пошкоджені вікна з 6-го по 11-й поверхи», – зазначив мер.
Тим часом, голова Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко заявив, що постраждалих – восьмеро, і серед них одна людина перебуває в тяжкому стані.
Повітряну тривогу в Києві, а також на більшій частині території України оголосили пізно ввечері 27 липня.
Міський голова Києва Віталій Кличко повідомляв про роботу сил ППО в українській столиці і закликав людей залишатися в укриттях. У Києві й передмісті було чути звуки вибухів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Повітряна тривога оголошена на більшій частині території України
Повітряна тривога станом на 23:50 27 липня оголошена на більшій частині території України. Наразі поза небезпекою перебувають вісім областей західної частини країни, а також Одеська та Херсонська області.
Моніторингові канали повідомляють про зліт щонайменше двох бортів Ту-95 з аеродрому «Оленья» на півночі РФ станом на 23:10.
Міський голова Києва Віталій Кличко повідомивпро роботу сил ППО в українській столиці і закликав людей залишатися в укриттях. У Києві та передмісті чути звуки вибухів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
На фронті відбулося 118 боїв з початку доби – Генштаб ЗСУ
На фронті з початку доби 27 липня відбулося 118 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
«Противник завдав по позиціях наших військ і населених пунктах 58 авіаційних ударів, застосувавши 86 керованих авіабомб. Зафіксовано 1 431 удар дронами-камікадзе, ворог здійснив 3 875 артилерійських обстрілів», – ідеться у зведенні станом на 22:00.
Третина боїв зафіксована на Покровському напрямку в Донецькій області.
«Тут протягом дня агресор здійснив 39 штурмових та наступальних дій. Висока активність російських окупантів зафіксована у районах населених пунктів Новоекономічне, Разіне, Миролюбівка, Лисівка, Звірове, Удачне, Горіхове, Олексіївка, Полтавка, Котлине, а також у напрямках Покровська, Білицького, Новоукраїнки, Новопавлівки, Заповідного, Родинського. Два бойові зіткнення тривають. Ударів керованими авіаційними бомбами зазнали населені пункти Родинське, Мирноград, Миколаївка та Покровськ», – ідеться в повідомленні.
Бойові дії також тривали на Північно-Слобожанському і Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському та Придніпровському напрямках.
26 липня речник ОСУВ «Хортиця» повідомив, що, хоча Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним, основна мета російських військ зараз змінилася: «якщо узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід та на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом та Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу».
Число поранених унаслідок удару РФ по автобусу на Сумщині зросло до 19 – влада
До 19 зросло число поранених унаслідок російського удару по автобусу з цивільними в селі Іволжанському на Сумщині, одна з поранених перебуває в тяжкому стані, повідомила обласна військова адміністрація ввечері 27 липня.
Раніше в ОВА інформували, що через удар дрона загинули троє людей.
«Загиблі внаслідок атаки росіян на автобус у Іволжанському – мешканки Юнаківської громади. Вони були евакуйовані до Сум, але періодично навідували свої домівки та господарства в прикордонній громаді… Загалом в автобусі перебували 39 пасажирів. Цей автобус неодноразово потрапляв під ворожі обстріли, але сьогоднішній рейс став трагічним», – указано в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Прокуратура: військові РФ скинули авіабомбу на село на Донеччині – один загиблий, троє поранених
Російські військові 27 липня о 16:10 завдали авіаційного удару по селу Іллінівка Краматорського району на Донеччині, повідомила обласна прокуратура.
«Проти мирного населення ворог застосував ФАБ-250 із модулем УМПК… В результаті атаки окупантів за місцем мешкання загинув 59-річний чоловік. Його дружина 56 років та дві 45- й 57-річні сусідки дістали тілесні ушкодження. З мінно-вибуховими і черепно-мозковою травмами, переломами та саднами їх доставлено до лікарні… Серед пошкоджених об’єктів – шість приватних будинків та автомобілі», – вказано в повідомленні.
Костянтинівська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Удар по автобусу на Сумщині: троє людей загинули, п’ятеро поранені – влада
Унаслідок атаки російського безпілотника, яка сталася близько 16:30 27 липня на Сумщині неподалік села Іволжанське Юнаківської громади, загинули троє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.
«Ще пʼятеро – поранені. Їм надається медична допомога. Постраждалих і решту пасажирів вивезли на безпечну територію. Наслідки атаки уточнюються», – ідеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.