Доступність посилання

Чоловік іде повз «Епіцентру», по якому армія РФ завала ракетного удару, Кам’янське, Дніпропетровська область, 26 липня 2025 року
Чоловік іде повз «Епіцентру», по якому армія РФ завала ракетного удару, Кам’янське, Дніпропетровська область, 26 липня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Рубіо: Трамп «втрачає терпіння» через поведінку РФ

Президент США Дональд Трамп «втрачає терпіння» у зв’язку з поведінкою Росії в конфлікті з Україною і «втрачає бажання продовжувати чекати» від Москви будь-яких кроків, які могли б призвести до завершення війни. Про це в інтерв’ю Fox News заявив держсекретар США Марко Рубіо.

Держсекретар слідом за самим Трампом, який неодноразово повторював цю думку, сказав, що телефонні розмови президента США з російським лідером Володимиром Путіним, хоч і відбуваються в позитивній атмосфері, в результаті «ні до чого не призводять». За словами держсекретаря, Росія лише тягне час. «Він (Трамп) не дозволить заманити себе в цю пастку. Він не має наміру вести нескінченні розмови про розмови», – зазначив Рубіо, знову повторивши, що Трамп, хоч і непричетний до початку війни, хоче завершити її.

14 липня Трамп, виступивши з жорсткою критикою на адресу Росії та особисто Путіна за небажання досягти миру, сказав, що дає 50 днів на укладення угоди про мир в Україні. Після закінчення цього терміну, який спливає 3 вересня, Трамп, за його словами, готовий запровадити санкції, насамперед високі мита щодо самої Росії та тих країн, які купують у неї енергоносії. Рубіо в інтерв’ю Fox News зазначив, що, зокрема, без підтримки Китаю, який закуповує у Росії нафту, Путін «не міг би витримати цієї війни».

Трамп також оголосив про готовність продавати союзникам США зброю для потреб України. Кілька країн, включно з Німеччиною, заявили про готовність брати участь у цій схемі.

У Росії стримано відреагували на заяви Трампа. Офіційна позиція Москви щодо них не змінилася. Російські представники кажуть, що зацікавлені у мирі, але лише на певних умовах – які у Києві вважають рівнозначними капітуляції. Йдеться, зокрема, про відмову України від частини територій – навіть тих, які Москва не контролює зараз або взагалі ніколи не контролювала.

Зеленський розповів фон дер Ляєн, що підписав закони, необхідні для отримання допомоги

Президент України Володимир Зеленський повідомив у розмові з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, що підписав закони про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та факторинг. Ці документи є в переліку вимог для надання фінансової допомоги ЄС за ініціативою Ukraine Facility.

Про це сам Зеленський повідомив 27 липня за підсумками телефонної розмови.

«Говорили про законопроєкт, який гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів України. Подякував Єврокомісії за надану експертизу. Маємо однакове бачення: важливо, щоб законопроєкт був ухвалений невідкладно, уже наступного тижня. Поінформував, що Україна продовжує реалізацію необхідних реформ для отримання фінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility. Сьогодні підписав закони про реформу АРМА та факторинг. Урсула відзначила прогрес у виконанні відповідних індикаторів», – вказав глава держави в телеграмі.

Законопроєкт №12374-д, який стосується реформування АРМА, Верховна Рада ухвалила 18 червня. 15 липня документ був підписаний головою парламенту та переданий главі держави, 27 липня повернутий до Верховної Ради з підписом президента України.

Російські військові обстріляли автобус на Сумщині, є постраждалі – ОВА

Російські військові 27 липня завдали удару по автобусу з цивільними в Сумському районі, повідомила обласна військова адміністрація.

«Сталося це в районі Юнаківської громади. Попередньо є постраждалі. Їм надають допомогу. Всі екстрені служби задіяні для реагування на наслідки цієї цинічної атаки по мирному населенню», – написав голова Сумської ОВА Олег Григоров.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Вучич заперечує можливість запровадження санкцій Сербії проти РФ

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що Сербія не планує запроваджувати санкції проти Російської Федерації, попри заяву міністра з європейської інтеграції Неманьї Старовича про те, що такі санкції можливі за умови швидкого вступу Сербії до Європейського Союзу.

«Ми не запроваджуватимемо санкції проти Росії. Наша політика базується на принципах та національних інтересах», – заявив Вучич в інтерв’ю виданню Kurir. Він назвав «необережними» заяви Старовича, які викликали різку реакцію російських провладних ЗМІ, які побачили у них розворот політики Белграда в бік Брюсселя. Тепер ті ж видання називають позицію Сербії «зваженою» та «дружньою».

Представники керівництва Європейського Союзу висловили розчарування тим, що Сербія продовжує відмовлятися від синхронізації своєї зовнішньої політики з політикою ЄС, хоч і претендує на членство у Євросоюзі.

У червні сербське міністерство оборони заявило, що для будь-якого майбутнього експорту зброї, виробленої в країні, буде потрібна згода Ради національної безпеки та дозвіл інших відповідних органів. Нещодавно Сербія зазнала тиску з боку Москви, яка звинуватила Белград в експорті зброї в Україну через треті країни.

За словами Вучича, він «особисто писав» рішення Ради безпеки про заборону експорту зброї. Він також стверджує, що з 1 липня Сербія «не експортувала жодної кулі» за кордон, «попри високий попит». За його словами, країна свідомо пішла на економічні труднощі, щоб «зберегти моральну та дипломатичну незалежність».

«Нейтралітет не захищає» – міністерка закордонних справ Австрії

Міністерка закордонних справ Австрії Беате Майнль-Райзінґер назвала «корисною» дискусію в країні щодо можливості вступу до НАТО на тлі все більш агресивної політики Росії. При цьому вона визнала, що більшість австрійців зараз проти приєднання Австрії до Північноатлантичного альянсу.

«Одне очевидне: сам лише нейтралітет нас не захищає. Що справді захищає Австрію в умовах все більш нестабільної міжнародної обстановки і все більш агресивної Росії – це інвестиції у власну обороноздатність, а також у партнерства. Я загалом дуже відкрита до того, щоб розпочати громадську дискусію про майбутнє Австрії у сфері безпеки та оборони. Хоча зараз у парламенті та серед населення немає більшості за вступ до НАТО, така дискусія може бути дуже корисною», – сказала міністерка в інтерв’ю виданню Die Welt.

«Ми не можемо просто відкинутися на спинку крісла і сказати: якщо ми нікого не чіпаємо, то й нас ніхто не чіпатиме. Це було б наївно... Ми робимо все можливе, щоб підтримувати спільну європейську безпекову та оборонну політику – фінансово, військовою участю і політично. Таким чином, нейтралітет Австрії з моменту вступу до ЄС у 1995 році відчутно змінився», – додала Беате Майнль Райзінгер.

Австрія оголосила про свій нейтралітет у 1955 році після виведення звідти військ союзників. Нейтральний статус австрійської держави закріплений у конституції країни. Австрія співпрацює з НАТО через програму «Партнерство заради миру».

Зеленський провів розмову з Макроном: йшлося про зміцнення ППО, переговори у Стамбулі і роботу НАБУ

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі своїм французьким колегою Емманюелем Макроном.

За словами українського лідера, вони обговорили оборонні потреби України – передусім, зміцнення ППО, а також постачання додаткових ракет до систем SAMP/T і Crotale.

«Багато говорили про фінансування виробництва українських дронів усіх типів. Франція готова нам із цим допомагати, будемо працювати разом. Також обговорили тренування українських пілотів на «міражах». Дуже цінуємо те, що Франція продовжуватиме їхнє навчання й завдяки цьому ми зможемо підготувати ще більше додаткових пілотів», – зазначив Зеленський.

Крім того, президент України поінформував Макрона про підсумки третьої зустрічі з російською стороною в Стамбулі.

«Нам вдалося домовитися про новий обмін полоненими. Очікуємо на відповідь щодо нашої пропозиції провести зустріч на найвищому рівні до кінця серпня. На ній обов’язково мають бути присутні представники Європи», – повідомив президент України.

Також лідери обговорили євроінтеграційний шлях України і роботу антикорупційної інфраструктури України.

«Президентський законопроєкт гарантує незалежність та ефективність антикорупційних органів і запобігає російському впливу на них. Дякую, Франціє, за підтримку та готовність допомагати!» – підсумував Зеленський.

Раніше, 18 липня, Зеленський також повідомляв про «дуже змістовну, годинну розмову» зі своїм французьким колегою Емманюелем Макроном.

Посли ЄС схвалили 18-й пакет санкцій проти Росії. Верховна представниця ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кая Каллас назвала цей пакет санкцій одним з «найсильніших». Повідомляється, що пакет санкцій знизить верхню межу ціни на російську нафту, встановлену G7, до 47,6 доларів за барель.

Санкції також включають заборону на операції з газопроводами «Північний потік» і спрямовані проти більшої кількості суден, які є частиною так званого «тіньового флоту» Росії – суден, які, як вважають, обходять санкції ЄС, перевозячи переважно російську нафту.

Зеленський запровадив персональні санкції проти фізичних і юридичних осіб

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», йдеться у відповідному указі №554/2025 від 27 липня, оприлюдненому на сайті Офісу президента.

Як повідомив уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк у коментарі Радіо Свобода, Україна «системно працює» над синхронізацією санкцій з міжнародними партнерами.

«У 18-му пакеті санкцій ЄС ми ідентифікували 8 фізичних і 45 юридичних осіб для синхронізації – зокрема, компанії з РФ, Китаю, ОАЕ, Ірану та інших. Структури, які пов’язані з тіньовим флотом, постачанням товарів подвійного призначення в обхід санкцій, а також з російським ВПК», – наголосив він.

За словами Власюка, близько 40% нових європейських санкційних цілей уже були раніше внесені до санкційного списку України, що свідчить про «ефективну координацію» підходів. Більше синхронізації – складніше обходити санкції.

«Ми продовжуємо роботу – Україна вже передала конкретні пропозиції до наступного, 19-го санкційного пакета ЄС», – зазначив уповноважений президента.

Крім того, за інформацією Власюка, триває робота над санкціями у сфері матеріалів, критичних для російського ВПК.

«Застосовані обмеження щодо понад 90 російських компаній і осіб, пов’язаних із видобутком, переробкою та постачанням рідкісноземельних і рідкісних металів, зокрема неодиму, диспрозію, церію, тербію, гадолінію, ітрію, індію та танталу. Ці ресурси є ключовими для виробництва електроніки, систем наведення, двигунів і БПЛА. Ми працюємо над тим, щоб і міжнародні партнери ухвалили аналогічні санкції. Обмеження поставок у цих секторах означатиме конкретне зменшення спроможності РФ на полі бою», – підсумував він.

Президент Володимир Зеленський 27 червня увів у дію рішення РНБО про синхронізацію санкційного тиску України, Європейського Союзу й інших учасників «Групи семи» на Росію й пов’язані держави.

За його словами, це рішення спрямоване на «максимально жорсткі наслідки для Російської Федерації за розв’язану проти України злочинну та неспровоковану війну».

ЗСУ: сили ППО збили 78 із 83 дронів, якими Росія атакувала Україну

Сили ППО збили 78 із 83 дронів, якими Росія атакувала Україну в ніч проти 27 липня, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

Відомо, що РФ атакувала Україну 83 ударними БПЛА типу «Shahed» і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.

За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 російських БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі України.

«Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях», – зазначили у ЗСУ.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Ленінградську область РФ атакують дрони: закритий аеропорт, перебої у роботі інтернету

Ленінградську область РФ атакують безпілотники, пишуть місцеві телеграм-канали.

Як повідомляють, у районах Гатчина, Всеволожськ, Кронштадт та Волосовський помітили рух безпілотних літальних апаратів. Місцеві жителі кажуть, що деякі дрони, ймовірно, були збиті – вони чули вибухи.

Раніше губернатор Ленінградської області Олександр Дрозденко попереджав про загрозу від БПЛА. Через це петербурзький аеропорт Пулково тимчасово припинив прийом і відправлення літаків. Відомо, що було затримано або скасовано понад 70 рейсів.

Крім того, місцеві жителі повідомляють, що в Санкт-Петербурзі після оголошення про небезпеку безпілотників майже припинив працювати мобільний інтернет.

Українська сторона наразі дану інформацію публічно не коментувала. Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників.

Українська сторона наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

У Харкові через агресію РФ пошкоджені 44 із 58 комунальних медзакладів – Терехов

У Харкові внаслідок агресії РФ пошкоджені 44 із 58 комунальних медичних закладів, повідомив мер міста Ігор Терехов.

«У Харкові постраждала більшість комунальних медзакладів - 44 з 58. Деякі - не раз і навіть не двічі. Це гірка статистика. Але, попри все, система охорони здоров’я міста функціонує не гірше, ніж до війни. І все це - завдяки нашим героїчним медикам», – зазначив він.

Терехов каже, що будні харківських лікарів, фельдшерів, медсестер «зовсім не схожі» на будні колег з більшості інших міст України. Адже, крім пацієнтів з хронічними захворюваннями, ургентними станами, післяопераційним доглядом, вони щодня рятують поранених після російських ударів. Щодня працюють під загрозою обстрілів, під вибухами, серед уламків, наголосив мер Харкова.

«Шана військовим медикам, які роблять абсолютно неймовірні речі, часто у бойових умовах, і повертають захисників та захисниць до життя, до тями, до строю», – привітав з професійним святом медиків Терехов.

В Україні щороку 27 липня, згідно з указом президента від 13 червня 2023 року, відзначається День медичних працівників.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Командування повідомляє про ліквідацію командувача РФ, який керував штурмами на Великобурлуцькому напрямку

Українські військові ліквідували командувача полку російської армії, повідомляє оперативно-стратегічне військове угруповання «Хортиця» 26 липня.

«За оперативною інформацією, воїни Сил оборони знищили командира 83 мотострілецького полку 69 мотострілецької дивізії російської армії полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями на Великобурлуцькому напрямку», – йдеться в повідомленні.

Російське командування наразі не коментувало це повідомлення.

У зведенні від 12 липня Інститут дослідження війни повідомляв, що російські загарбники мали успіх, зокрема, біля Великого Бурлука на Харківщині.

Зеленський про дані розвідки: економічні втрати Росії від санкції «дійсно відчутні»

Президент Володимир Зеленський заслухав кілька доповідей від військових і розвідок протягом дня – про це він повідомив у вечірньому зверненні.

Зокрема, він подякував Збройним силам, розвідці та Службі безпеки України за далекобійність: «кожен бачить, що українські дрони досягають цілей».

Також Служба зовнішньої розвідки, за словами голови держави, доповіла про ефективність санкцій проти Росії та повʼязаних із Росією осіб:

«Втрати у ворога – економічні втрати – дійсно відчутні. Будуть іще більш відчутні. Я хочу подякувати всім у світі, хто допомагає. Зараз саме такий момент, коли треба натиснути на Росію – натиснути так, щоб уже наступного року війни не було. Вони повинні усвідомити, що перетерпіти в них не вийде, санкції мають дійсно забрати російський потенціал. Ми працюємо саме заради цього».

Крім того, Зеленський доручив секретарю Ради національної безпеки і оборони активніше залучити зовнішнє фінансування на дрони.

«Доручив також урядовцям і міністру оборони України активніше перевіряти всі домовленості, які є з партнерами, – те, що маємо реалізувати на сто відсотків, але зараз поки виконується, на жаль, не повністю. Очікую відповідні доповіді на тижні», – додав він.

14 липня президент США Дональд Трамп оголосив про намір запровадити «жорстокі» мита проти Росії, якщо вона відмовиться піти на перемир’я з Україною протягом п’ятдесяти днів. Пізніше Білий дім роз’яснив, що мита також будуть запроваджені щодо товарів країн, які закуповують російську нафту.

Одним – парафії, іншім – репресії: як Кремль перетворює церкви в окупації на «центри фільтрації»

Кремль розбудовує на окупованих територіях мережу храмів Російської православної церкви (РПЦ), повідомив український Центр національного спротиву, який називає це «ідеологічною експансією» і нагадує, що діяльність РПЦ фінансується з державного бюджету Росії.

Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» докладніше дізнавався про те, як окупанти будують на окупованій частині півдня храми РПЦ, яких утисків досі зазнають священники інших конфесій та хто керує цими репресіями. Більше про це тут

«Малий потік, який не припиняється»: ОСУВ «Хортиця» про зміни в тактиці РФ на Покровському напрямку

Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним протягом тривалого часу, але основна мета російських військ зараз змінилася, розповів в ефірі телемарафону речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов 26 липня.

«Якщо, наприклад, узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід та на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом та Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу. А якщо вдасться, то і з півночі», – розповів він.

На цьому напрямку, за словами Трегубова, вирішується доля так званої російської літньої кампанії. Однією з інших задач був вихід на територію Дніпропетровської області, але речник зазначив, що російській армії цього наразі не вдалося: «незважаючи на всі їхні великі старання, щось воно в них загальмувало».

За даними ОСУВ, на Покровському напрямку зосереджені понад 100 тисяч російських військових. Точних даних щодо Новопавлівського напрямку Трегубов не навів, але зазначив, що кількість може перевищувати 50 тисяч, оскільки сама довжина лінії зіткнення на цьому напрямку менша.

Речник угруповання розповів, що російська армія на Покровському напрямку не відмовилася від застосування важкої техніки, на відміну від інших районів бойових дій, де її застосування припинили або скоротили. Водночас загальна зміна тактики вплинула й на хід бойових дій на цьому напрямку. Йдеться про малі піхотні групи, спроби послабити тилові позиції ЗСУ керованими авіабомбами, активне використання безпілотників.

Відповідаючи на питання про те, чи вдається російське командування до «м’ясних штурмів» на Покровському напрямку, Трегубов зазначив, що вони відбувається в іншому форматі:

«Якщо раніше, наприклад, умовно кажучи, йшли великі групи «м’яса», то зараз це постійний малий потік «м’яса», який просто не припиняється. Якщо раніше росіяни йшли віділенням, то зараз йдуть малими групами, інколи по дві-три, по п’ять осіб. Просто ці групи йдуть інтенсивніше. Якщо раніше москалі, скажімо так, були упаковані порційно, великими порціями, то зараз москалі пакуються малими порціями. Але, у принципі, загальна вага залишилася тою самою».

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський напередодні прокоментував участь у засіданні Ставки Верховного головнокомандувача. За його словами, він доповів про ситуацію на фронті:

«Найгарячіші напрямки – Покровський, Новопавлівський, Північно-Слобожанський, Добропільський, Лиманський. Наші воїни мужньо стримують натиск та знищують окупантів. За спробу «літнього наступу» РФ платить максимальну ціну – близько тисячі вбитих і скалічених російських солдатів щодня».

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), геолокаційні відеозаписи, опубліковані 21 липня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися у східному Звіровому та захопили решту Піщаного (обидва на південь від Покровська).

У звіті ISW зазначається, що 20 та 21 липня російські війська атакували поблизу самого Покровська; на північний схід від міста поблизу Маяка, Володимирівки, Новоторецького та Новоекономічного; на схід – поблизу Мирнограда; на південний схід – поблизу Лисівки; на південь – поблизу Звірового та Новоукраїнки; та на південний захід – поблизу Удачного.

Влада Херсонщини: серед поранених через російські обстріли Білозерки – мати з дитиною

Кілька людей поранені через російський обстріл Білозерки на Херсонщині, повідомляє обласна військова адміністрація увечері 26 липня.

Зокрема, голова області Олександр Прокудін зазначив, що серед поранених – 27-річна жінка та її дев’ятирічна дитина.

«У хлопчика — мінно-вибухова та черепно-мозкова травми, струс головного мозку, поранення обличчя, рук і ніг. Нині він — у лікарні, де отримує всю необхідну допомогу», – заявив Прокудін.

У матері діагностували мінно-вибухову травму. Наразі медики проводять додаткові обстеження.

Обласна влада повідомила про ще трьох поранених через артилерійський обстріл Білозерки:

«З мінно-вибуховими травмами до лікарні доправили 66-річну жінку та чоловіків, 32 та 59 років. Нині медики дообстежують потерпілих».

Раніше ОВА повідомляла про двох жителів Херсонщини, поранених через російські удари з безпілотників.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ГУР повідомляє про знищення навчального винищувача на російському аеродромі «Армавір»

Вночі проти 26 липня в російському Армавірі, Краснодарський край, був знищений військовий літак, заявило Головне управління розвідки у суботу.

«У ніч за 25 на 26 липня на аеродромі «Армавір» Краснодарського краю запалав навчально-бойовий винищувач збройних сил РФ СУ-27УБ. За інформацією місцевих мешканців, зв’язок у населених пунктах поблизу аеродрому – відсутній», – заявляє розвідка.

За даними ГУР, аеродром та літаки на ньому використовуються переважно для навчання курсантів Краснодарського авіаційного училища. У відомстві також заявили про зростання «спротиву кремлівському режиму всередині Росії».

Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити це повідомлення. Російська влада не повідомляла про інцидент на аеродромі.

За офіційними даними Генштабу ЗСУ, на ранок 26 липня російська армія втратила 421 літак.

Литва готова виділити 30 млн євро на закупівлю Patriot для України – міністерка оборони країни

Литва підтримує плани Сполучених Штатів посилити протиповітряну оборону України, заявила міністерка оборони країни Довіле Шакалієне. Про це, за її словами, вона повідомила під час зустрічі з міністром оборони США Пітом Геґсетом.

Шакалієне, зокрема, повідомила про плани створити нову інфраструктуру та навчальні бази для американських солдатів, розміщених у цій країні.

Крім того, під час зустрічі вона висловила підтримку рішенню президента Сполучених Штатів Дональда Трампа надати Україні озброєння за рахунок країн НАТО.

«Литва готова долучитися до постачання систем Patriot Україні. Ми плануємо виділити на це 30 мільйонів євро», – додала вона.

Раніше 25 липня Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних: на дві від Німеччини та одну – від Норвегії.

Зеленський зазначив, що президент США Дональд Трамп готовий продавати Україні системи Patriot, завдання знайти гроші на всі 10 систем. Також, як зазначив президент, хотілося б мати до кожної системи одразу пакет із ракетами.

Міністр оборони України Денис Шмигаль та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на зустрічі у форматі «Рамштайн» 21 липня повідомили, що найкритичнішою потребою України є закупівля систем протиповітряної оборони та боєприпасів до них.

14 липня президент США Дональд Трамп заявив під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО. Він назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні.

Чи дійсно Росія виробляє більше озброєння за країни НАТО? Ось що насправді

На початку липня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія за три місяці виробляє втричі більше боєприпасів, ніж усі країни – учасниці Альянсу за рік, тобто фактично РФ має 12-кратну перевагу у виробництві боєприпасів.

Щоб підтвердити або спростувати заяву Рютте, російська служба Радіо Свобода спільно з розслідувальною групою Conflict Intelligence Team (CIT) проаналізувало відкриті дані про виробництво боєприпасів та інших основних видів озброєння в Росії та країнах НАТО.

Дослідження охоплює шість категорій озброєння:

  • артилерію;
  • боєприпаси до неї;
  • танки;
  • літаки;
  • засоби дальнього ураження (ракети та дрони);
  • засоби ППО і ракети-перехоплювачі до них.

Читайте і дивіться тут

Половина боєзіткнень від початку доби відбулася на Покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

Російські війська продовжують штурмувати позиції Збройних сил оборони, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України 26 липня. За зведенням на 16 годину, від початку доби на фронті мали місце 69 бойових зіткнень.

Зокрема, прикордонні населені пункти Тимоновичі Чернігівської області та Дорошівка й Гірки Сумської області зазнали артилерійських обстрілів, також російська армія завдала авіаудару по Шостці.

Сили оборони відбили шість російських атак на Північно–Слобожанському і Курському напрямках.

На Південно–Слобожанському напрямку російська армія тричі атакувала позиції українських військових поблизу Стариці та в районі Вовчанська, ЗСУ «дали гідну відсіч».

Штаб повідомляє про ще одну атаку на позиції українських військ у районах Радьківки, Куп’янська та Загризового.

На Лиманському напрямку російська армія атакувала 11 разів, два бої тривають. По одному боєзіткненню відбулося на Краматорському й Торецькому напрямкх.

«На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 35 спроб потіснити українських захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Полтавка, Володимирівка, Новоторецьк, Новоекономічне, Лисівка, Новоукраїнка, Покровськ, Звірове, Удачне, Котлине, Новопавлівка, Олексіївка та в напрямку Новопідгороднього. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 27 атак. Вісім бойових зіткнень досі тривають», – заявляє командування.

Також тривають дві сутички на Новопавлівському напрямку, одна з двох – на Оріхівському.

«На Придніпровському напрямку ворог чотири рази намагався прорватися на позиції українських військ. Також загарбники завдали авіаудару по Одрадокам’янці», – йдеться в зведенні.

Російські військові вдарили по будівлі Сумської ОВА – Григоров

Російські військові 26 липня вдарили дронами по центру Сум, по площі Незалежності, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Григоров.

Чиновник зазначив, що внаслідок атаки РФ була пошкоджена будівля Сумської обласної державної адміністрації.

«Це прицільна атака по цивільному об’єкту. І, на жаль, не перша. Попередньо – обійшлося без жертв та постраждалих. На місці працюють рятувальні служби, триває обстеження території», – уточнив Григоров.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG