Президент України Володимир Зеленський назвав поданий ним до Верховної Ради законопроєкт №13533, який стосується роботи антикорупційних органів, – «тим, що обіцяв для справедливості, для правоохоронних і антикорупційних органів».
За словами глави держави, документ, підготовлений після масових протестів проти підписаного самим Зеленським 22 липня закону №12414, містить «повноцінні гарантії незалежності антикорупційних органів», а також «реальні можливості перевірити, щоб не було жодного російського втручання».
«Текст законопроєкту обговорювали і з партнерами, і з правоохоронцями, і з представниками НАБУ та САП. Багато пропозицій від наших партнерів, щоб долучились європейські експерти: Британія, Німеччина, Євросоюз. Доручив нашим урядовцям представити законопроєкт всім нашим партнерам і залучити всі необхідні експертні можливості. І, звісно, важливо, що українці так достойно реагують на всі події. Україна – це люди, які небайдужі», – вказав Зеленський у вечірньому відеозверненні 24 липня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Підтримка під загрозою? Як Захід реагує на обмеження незалежності НАБУ і САПРаніше 24 липня на сайті Верховної Ради з’явився законопроєкт про «посилення повноважень Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», ініційований президентом Володимиром Зеленським.
Національне антикорупційне бюро позитивно оцінило законопроєкт №13533, поданий президентом України до Верховної Ради як невідкладний. За оцінкою антикорупційних органів, він відновлює усі процесуальні повноваження та гарантії незалежності НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Протести в Україні: про що свідчить реакція влади і що далі? Зеленський, НАБУ і САПВерховна Рада 22 липня підтримала законопроєкт № 12414. «За» проголосували 263 народні депутати.
Після цього голова НАБУ Семен Кривонос закликав президента України ветувати законопроєкт.
Того ж дня президент України Володимир Зеленський підписав документ як закон.
Раніше голова Комітету з питань антикорупційної політики ВРУ Анастасія Радіна від фракції «Слуга народу» заявила, що законопроєкт 12414 робить САП «декоративною інституцією і передбачає повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генпрокурора».
Це відбувається після 70 обшуків, які 21 липня проводили працівники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора щодо співробітників бюро.